Hoe word je opleider in de medezeggenschap?
Als opleider in de medezeggenschap help je ondernemingsraden (or’s) of personeelsvertegenwoordigingen (pvt’s) om hun werk uit te kunnen voeren. Je brengt or’s en pvt’s kennis bij en zorgt ervoor dat ze het gesprek met de bestuurder van hun organisatie op een goede manier kunnen voeren. Of je nu al ervaren bent in de medezeggenschap of er blanco in stapt, met de basisopleiding van bij SCOOR-RMZO aangesloten opleiders en opleidingsbureaus zet je de eerste stap om zelf opleider te worden!
Waarom or’s of pvt’s opleiden?
Opleider worden voor ondernemingsraden is niet alleen waardevol, maar ook ontzettend inspirerend. Je helpt mensen groeien in hun rol, versterkt de medezeggenschap in organisaties en levert een echte bijdrage aan betere besluitvorming op de werkvloer. Geen training is hetzelfde: je ontmoet allerlei mensen, blijft zelf ook leren en ziet direct het effect van wat je doet. Kortom, betekenisvol werk met impact én afwisseling!
Wat vraagt SCOOR-RMZO van een opleider?
Je kunt je registreren wanneer je voldoet aan de volgende toelatingseisen:
- Je hebt een afgeronde hbo- of universitaire opleiding of werk- en denkniveau;
- Je hebt een afgeronde trainer-coach-docentenopleiding, opleiding als adviseur, of bent met een opleiding hiervoor bezig;
- Je kunt aantonen voldoende kennis van de medezeggenschap te hebben of de mz-basisopleiding hebt gevolgd.
Hoe begin je?
Heb je nog geen ervaring op het gebied van medezeggenschap, dan is de eerste stap om jezelf te verdiepen in het vak van mz-professional. Dit kan door de modulaire basisopleiding te volgen tot mz-opleider. De modulaire basisopleiding start met een verplichte driedaagse cursus. De overige 20 modules kunnen worden ingevuld naar keuze. Met deze modules bouw je bijvoorbeeld kennis op over arbowetgeving, toekomstgerichte medezeggenschap en vormen van medezeggenschap. Door minimaal 26 dagdelen over een periode van twee jaar te volgen, voldoe je aan de eerste en derde toelatingseis. Al geregistreerde en anders gevestigde mz-opleiders zijn ook van harte welkom om deze gecertificeerde modules te volgen. Zie voor een volledige agenda de activiteiten in PE-online. Door je te certificeren bij SCOOR-RMZO, laat jij aan ondernemingsraden en bestuurders zien dat jouw trainingen voldoen aan een hoge kwaliteit. Daarnaast stimuleer je jezelf om bezig te blijven met ontwikkeling en verdieping als mz-professional.Meer informatie over de basisopleiding
De modules uit de basisopleiding worden verzorgd door verschillende partijen die zijn aangesloten bij SCOOR-RMZO. Zie hieronder nadere informatie en de agenda van de aangeboden cursussen. Dit is geen uitputtende lijst, ook andere – niet bij SCOOR-RMZO aangesloten - partijen bieden cursussen op het gebied van medezeggenschap aan.
Overzicht modules
Module 1: Introductie tot het vak van trainer MZ | 21, 22 en 29 oktober 2025 | MZ Leeuw/Cintea |
Module 5: Historie en Ontwikkelingen | 25 november 2025 | MZ Leeuw |
Module 7: Governance | 6 mei 2026 | Cintea |
Module 8: Maatschappelijke ontwikkelingen en de rol van de or | 12 november 2025 | SBI Formaat |
Module 12: Werkmethode | 10 oktober 2025 | Navigator methode |
Wil je je aanmelden? Kijk in PE-online of neem contact op met de organisator.