SERmagazine nr. 9 - september 2009
1 september 2009
Uitgesproken calvinist Prof. dr. Peter Ester, plaatsvervangend kroonlid van de SER, houdt van hard werken. Dat geeft voldoening en zingeving. Langer doorwerken is onontkoombaar. ‘De grens van 65 jaar heeft iets toevalligs.’
Zeeuwse ambitiesZeeland koestert zijn rust en ruimte, maar wil zich ook economisch blijven ontwikkelen. Dat levert soms dilemma’s op, waar de net opgerichte SER Zeeland graag advies over geeft.
Vermoeiend voorrechtRené Paas verlaat na vier jaar vakcentrale CNV. De leiding over de ‘binnenkant van het CNV’ kostte hem veel energie. Maar hij kijkt met een goed gevoel terug op de afgelopen jaren.
jongeren over duurzaamheidDuurzaamheid is het thema van de toekomst. Een onderwerp waar jongeren over mee willen, móéten praten. De Nationale Jeugdraad en de SER organiseren er samen een conferentie over.
Lezen & schrijvenAnderhalf miljoen Nederlanders kunnen niet goed lezen en schrijven. Hoe vinden ze nieuw werk als ze hun baan verliezen? Stichting Lezen & Schrijven wil het taboe op de werkvloer doorbreken.
Keltische tijgerIn crisistijd lopen belangen van werkgevers en werknemers soms ver uiteen. Toch komt de Ierse SER meestal tot unanieme adviezen. Voorzitter Rory O’Donnell in deel 1 van de serie SER’en wereldwijd.
Verder in dit nummer:
Zeepkist: Jan Kamminga, Meer flexibiliteit
Nieuw jasje, nieuwe naam!
Column: Esther-Mirjam Sent, Taart
SER Advies, Werk aan preventie en grenswaarde
SER Kort
One Day Only
Nieuw jasje, nieuwe naam!
Elk blad verdient op zijn tijd een opfrisbeurt.
SERmagazine is de nieuwe naam voor het vernieuwde maandblad van de SER. Hoofdredacteur jolanda maas verklaart het wat en waarom. De lezers hebben gesproken!