Rapport van de commissie Economische Deskundigen
Adviesnr. 1978/09 - 28 juni 1978
Het gaat met de wereldhandel, de structuurproblematiek en het produktiepotentieel minder goed.
Analyse en beleidsoverwegingen van macro-economische aard zijn nodig. En er zijn oplossingen nodig voor sectorproblemen en arbeidsmarktvraagstukken.
Door de crisis onder meer een sterk groeiend aantal inactieven in diverse opvangmechanismen, WAO, WWV, pre-pensioen.
Een verlaging van de arbeidsinkomensquote is een wezenlijke voorwaarde voor werkgelegenheid in de markt- en collectieve sector. Daarnaast kunnen begrotingsbeleid, monetaire- en wisselkoerspolitiek leiden tot herstel. Tijdens dat herstel is tijdelijke overschrijding van het financieringstekort (5%) toegestaan.
Een aantal gerichte stimuleringsmaatregelen passeren de revue energiebesparing, stadsvernieuwing, bevordering arbeidsmobiliteit via loondifferentiatie en quoteringsregeling voor moeilijk plaatsbaren, etc.