23 mei 2005
Het kabinet heeft besloten de Arbeidstijdenwet te vereenvoudigen. De ministerraad heeft daartoe afgelopen vrijdag besloten. Het kabinet zal hierbij gebruik maken van het SER-advies hierover van 18 februari. In dit advies komen onder meer minimumrusttijden, zondagsarbeid, maximumarbeidstijden, nachtdiensten, pauze en beschikbaarheid aan de orde.
Op sommige onderdelen wil het kabinet het SER-advies nog nader beoordelen. Dit geldt onder meer voor het toezicht op de naleving. De SER wil de controle voor de meeste normen in handen van de Arbeidsinspectie leggen. Het kabinet ziet echter een grotere rol weggelegd voor werknemers en werkgevers.
Het kabinet zal het wetsvoorstel nog dit jaar bij het parlement indienen. Hierbij zal tevens de discussie in de EU over richtlijnen op het gebied van arbeidstijden worden betrokken.